Voorstellen / Polo 6R Verlichting werkt niet

Brambk98

Bekend lid
Beste Leden,


Mijn naam is Bram, 24 Jaar en kom uit de omgeving van Zutphen. Ik ben nu een tijdje in het bezit van een Polo 6R uit 2012.

Ik heb al wat updates aan de auto uitgevoerd. (Meer foto's volgen nog)

-RCD330
-Haaienvin
-Vland achterlichten
-6k wit koplampen en DRL
-Sierstuk uitlaat
-Set rubberen matten


Wat er nog op de planning staat;

-R Line voorbumper (Moet nog gemonteerd worden)
-R line achterbumper
-R line sideskirts
-R line spoiler
-Flip Camera (Afspraak staat gepland)
-17 Inch velgen
-Ramen tinten
-Stage 1
-MF Stuur

Nu heb ik een probleem met de verlichting binnen in de auto.

Ik heb de zekeringen gecontroleerd maar ik kon hier niks raars vinden. Ik heb op internet ook al een poging gedaan maar ik kon hier niet mijn probleem vinden.


Wat er niet werkt

-Teller unit verlichting (Werkt wel als ik er een lamp opschijn) Gaat niet uit zichzelf aan.
-Clima verlichting & Radio verlichting knopjes en daarboven bij stoelverwarming etc.


Binnenverlichting werkt wel. Teller unit schiet daar ook op aan.

Hopelijk kunnen jullie mij de juiste richting insturen want het is toch wel echt donker s 'avonds :)
 

Bijlagen

  • WhatsApp Image 2022-11-17 at 1.01.34 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-17 at 1.01.34 PM.jpeg
    55.2 KB · Weergaven: 74
  • WhatsApp Image 2022-11-17 at 1.03.11 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-17 at 1.03.11 PM.jpeg
    271.3 KB · Weergaven: 73
  • WhatsApp Image 2022-11-17 at 1.03.12 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-17 at 1.03.12 PM.jpeg
    86.9 KB · Weergaven: 75
Laatst bewerkt:
Volkswagen  Polo AW 2020 | Cupra Born 2023 
Als de motor loopt en je meet geen 13.8 - 14.4 kan je dynamo defect zijn.
Dat kan je lage accuspanning verklaren.
Ja inderdaad, hoop niet dat die kapot is en dat de accu alsnog slecht is.

Heb overigens geen symptomen tot heden van een defecte dynamo. Buiten dan dat er een deel van de verlichting niet werkt intern.
 
Laatst bewerkt:
Volkswagen  Polo AW 2020 | Cupra Born 2023 
Als je accu kapot is, gaat de spanningsregelaar (hoe dat ding ook heet) ook gekke dingen doen. Dus eerst accu vervangen, en dan zal je mogelijk gewoon weer 13,8v of meer zien als de auto draait.
 
Volkswagen  Polo 6R 
ja, bizar genoeg wel. de accu is een 'demper' voor zowel hoge als lage spanningen in het laadcircuit. Een kapotte accu kan de hele boel van de regel brengen, zeker in een auto met een 'slimme' linbus dynamo ipv een ouderwetse D+/DF accu.
Dus dit zou ook gelijk het probleem kunnen zijn dat mijn verlichting binnen in de auto niet meer werkt?
 
Volkswagen  Polo AW 2020 | Cupra Born 2023 
Nee ik heb geen start/stop. Super dankjewel!

@iichel weet jij nog dingen die ik kan controleren wat betreft de verlichting. Ik heb de zekeringen gecontroleerd. Ik dacht dat het misschien de zekering kon zijn naast de Accu. Deze bleek wel heel te zijn. Mijn 12v aansluiting werkt ook goed.
 
Volkswagen  Polo AW 2020 | Cupra Born 2023 
en blijft het licht ook uit als je de kofferbak of een andere deur open doet?
Jep, Teller unit gaat wel aan als ik er zelf met een zaklamp opschijn maar de rest blijft wel uit. Als ik bijvoorbeeld de stoelverwarming aan druk dan gaat wel de verlichting aan van de standen.

Voetverlichting werkt ook. Verlichting van de hemel ook, kofferbak verlichting ook.

12V aansluiting werkt ook.


Verder op de schakelaar branden alleen deze twee.


1670236994175.png
 
Volkswagen  Polo AW 2020 | Cupra Born 2023 
Terug
Bovenaan
  AdBlock gedetecteerd
Wij snappen dat advertenties op de website niet leuk zijn, echter het draaiend houden van de website is helaas niet gratis. Wij hebben jaarlijks kosten aan de software licenties en het draaiend houden van de server. Wij zouden het erg op prijs stellen als je de ad-blocker wilt uitschakelen voor onze community zodat het voor iedereen gratis toegankelijk blijft. Voor nog geen 50 cent per maand kun je ook je account upgraden als je geen reclame wilt zien!