Bandmaat

Efficent

Nieuw lid
Hallo,

Ik heb nu de volgende bandenmaat onder mijn polo liggen: 205/45/16 en zou er graag een winterband op willen zetten met de volgende bandenmaat: 205/55/16.

Is dit mogelijk of loopt hij dan aan?
 
Volkswagen  Polo First Edition 6R 
Er komt 4 centimeter bij in totaal (doorsnede). Dat is te veel.

Als ik met 205/40R17 over een drempel ga dan raak ik de binnenkant van de wielkast soms al. 250/40R17 is maar 0,5 cm groter dan 205/45R16.
 
Mijn bandenmaat is standaard ook 205-45-16 en ik heb pas winterbanden gekocht in dezelfde maat.

Waarom zou je een andere maat nemen?
 
inderdaad, smallere banden is met sneeuw/ijzel/regen betere grip dan brede. Ik heb voor de zomer 195/45/16 eronder liggen en voor de winter gaat er 175/65/14 onder.
 
Kan wel zijn maar ik weiger met ballon banden te gaan rijden. :D

Ik heb er wel aan zitten denken om 195-45-16 te nemen als winterband maar dan kom ik nog lager te liggen. Dus dat heb ik maar niet gedaan.
Bodemvrijheid tussen bodemplaat en wegdek is 5cm.
En ja ik weiger ook om hem wat omhoog te schroeven. :D
 
lol ja dan maak je het jezelf wel wat lastiger :lol:

ballonnen hebben wel 1 voordeel ;) Als je door gladheid ineens begint te schuiven, dan beschadig je je mooie velgjes niet met de stoepranden ;)
 
Terug
Bovenaan
  AdBlock gedetecteerd
Wij snappen dat advertenties op de website niet leuk zijn, echter het draaiend houden van de website is helaas niet gratis. Wij hebben jaarlijks kosten aan de software licenties en het draaiend houden van de server. Wij zouden het erg op prijs stellen als je de ad-blocker wilt uitschakelen voor onze community zodat het voor iedereen gratis toegankelijk blijft. Voor nog geen 50 cent per maand kun je ook je account upgraden als je geen reclame wilt zien!