Koelvloeistof steeds bijvullen

Wizard1894

Nieuw lid
Een polo 1.2tsi elke keer moet ik hem bijvullen. Lekt nergens en geen witte rook maar wel beetje bruin geworden koelvloeistof waar kan dit op duiden?

Mvg

Johan
 
Vw  Polo 
Kleur weet ik niet maar toen ik hem vaak moest bijvullen moest ik tenslotte mijn waterpomp vervangen omdat deze het ineens begaf.
 
Volkswagen  '03 Polo 9N 
als je koelvloeistof bruin word en elke keer bijgevult moet worden moet er ergens een lekkage te vinden zijn:
- naar buiten -> lek sporen op het motorblok, radiateur of in de cabine
- naar binnen:
- de cilinder in -> met een endoscoop de zuigers inspecteren. is er 1 zuiger schoon? -> hier is een lekkage van water/koelvloeistof
- Naar een oliekanaal ->koelvloeistof verkleurt en begint naar olie te ruiken, Echter, de motoroliezal ook verkleuren -> melkachtige substantie, vaak zijn de eerste tekenen te zien onder de oliebijvuldop -> melk

Overigens had een forum lid hier eerder ook al een probleem met koelvloeistoflekkage met een 1.2TSI. Dit bleek te gaan om een scheur in het motorblok.:

Of een ander forumlid met een lekkageprobleem bij het nokkenasontluchtingsventiel:
 
Volkswagen  Polo 6R 1.2TDI 95PK (SOLD)| Slowda Fabia 1.0MPI 75pk (fullsize familiebak)| Skoda Fabia 1.2TSI 86pk| 
Terug
Bovenaan
  AdBlock gedetecteerd
Wij snappen dat advertenties op de website niet leuk zijn, echter het draaiend houden van de website is helaas niet gratis. Wij hebben jaarlijks kosten aan de software licenties en het draaiend houden van de server. Wij zouden het erg op prijs stellen als je de ad-blocker wilt uitschakelen voor onze community zodat het voor iedereen gratis toegankelijk blijft. Voor nog geen 50 cent per maand kun je ook je account upgraden als je geen reclame wilt zien!